Gönderen: kalfat | 15 Temmuz 2008

STANLEY JOHNSON İLE TANIŞTIK!

Konuklar Kalfat Belediyesi önünde Kalfat halkı ile. Soldan Sağa: Belediye Başkanı Ömer Karağaç, Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, Stanley Johnson, Selim Kuneralp, Şevki Kahveci, Hakkı Duran.  (Foto: Vedat Beki)
Aile köklerini merak ettiği için büyük dedesi Hacı Ahmed Efendi‘nin köyü Kalfat‘ı ziyaret edeceğini haber aldığımız Stanley Johnson, 19 Haziran 2008 günü, beraberinde Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, kuzeni Büyükelçi Selim Kuneralp olduğu halde Kalfat’a geldi. Burada yazdığımız iki makale sebebiyle Kalfat Belediye Başkanı benim bulunmamı ısrarla talep ettiği için bendeniz de oradaydım. Konuklar, belediye önünde toplanan Kalfatlılar ile tek tek tokalaştılar.
Stanley Johnson, Sarıoğlangil sülâlesinden üç aileyi evlerinde ziyaret etti. Ailelerden biri, atalarından kalan bazı hediyeler sundular.

Sarıoğlangil sülâlesinden Bekir Demir, eşi, oğlu Ahmet ve torunları , Stanley Johnson ve Selim Kuneralp ile evlerinin önünde (Foto: Vedat Beki)
Konuklara Çankırı Valiliği ve Orta Kaymakamlığı İnandık Vazosu, kitaplar,  Kalfat Belediyesi tuzdan mamul hediyeler sundular. Kalfat’ın ilginç yerleri fotoğraflandı ve topluca yemek yenildi. Türk misafirperverliği gösterildi. Johnson, büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Ben de Stanley Bey’e Hasan Üçok’un Çankırı Tarih ve Halkıyatı, Eğil Dağlar Albümü ve dedesi Ali Kemal’in “Fetret” adlı romanını hediye ettim. ( Bu romanın kahramanı, bilindiği üzere Stanley’in babası Osman Wilfred’dir)
Stanley Johnson’un bana göre en ilginç cümlesi, evladı olduğu  Türk ve İngiliz milletlerinin ikisinin de imparatorluk kuran milletler olduğunu ve bununla iftihar ettiğini belirtmesiydi. Kalfat Belediye Başkanı Ömer Karaağaç, Stanley Bey’den Boris Johnson’u Kalfat’a getirmesini rica etti. Daha bir çok ilginç anektodlar cereyan etti. Milletvekili arkadaşımız Sayın Suat Kınıklıoğlu akıcı İngilizcesi ile simultane tercümanları aratmadı. Saat 11.00’de köye gelen konuklar, Saat 17.30 civarında Ankara’ya hareket ettiler. (Fotoğraflar tarafıma ulaşırsa siteye ekleriz)
Yazı Hakkı Duran
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: